TMSF, FETÖ firarisi Akın İpek’in tarihi yalısını 750 milyon liraya satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İstanbul Bebek’te bulunan Koza- İpek Holding‘e ait yalıyı satışa çıkardı. İhale 27 Haziran’da gerçekleştirilecek.

MUHAMMEN BEDEL 750 MİLYON LİRA

TMSF’den yapılan açıklamaya göre, terör örgütü FETÖ firarisi Akın İpek’in yalı için bağımsız değerleme şirketlerinin raporlarıyla belirlenen 750 milyon lira muhammen bedel üzerinden 27 Haziran’da ihale düzenlenecek. İhale, açık teklif ve açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilecek.

ŞARTNAME İÇİN SON GÜN 25 HAZİRAN

Yaklaşık 10 yıllık hukuki sürecin ardından düzenlenen ihaleye katılım için gerekli belgelerle birlikte şartnamenin 25 Haziran’a kadar TMSF’ye teslim edilmesi gerekiyor.

208 METREKARELİK TERASI BULUNUYOR

Satışa konu 1259 ada 132 parsel üzerinde 2 adet yapı bulunuyor. İki bodrum kat, zemin kat, bir normal kat, çatı katı ve terası bulunan ikinci derece eski eser niteliğindeki “Beyaz Köşk”, 695 metrekare brüt kapalı kullanım alanından ve 208 metrekare de terastan oluşuyor. “Kahverengi Köşk” olarak isimlendirilen diğer yapı ise zemin ve normal kattan oluşurken, brüt 230 metrekare kapalı kullanım alanı bulunuyor.

AKIN İPEK İKİ DAVAYI DA KAYBETMİŞTİ

FETÖ firarisi olarak İngiltere’de yaşayan Akın İpek, Türkiye aleyhine uluslararası tahkim mahkemelerinde açtığı iki davayı kaybetmişti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x